Foruma hoş geldin, Ziyaretçi

Forum içeriğine ve tüm hizmetlerimize erişim sağlamak için foruma kayıt olmalı ya da giriş yapmalısınız. Foruma üye olmak tamamen ücretsizdir.

Düşünce Platformumuza Hoşgeldiniz!

Düşünce Platformumuz bilgi ve düşüncenin en özgür adresidir!
Güne, gündeme ve yarınlara dair söyleyeceğim var diyenlerin, günlük koşuşturmaca içerisinde zihin jimnastiği yapmak isteyenlerin özgürlük meşalesi ~ FORUM KALEMİ ~

Yeni Konu Aile

Qasem

FK Üye
🌿🌼
Web sitesi
forumkalemi.com
Burç
Akrep
İsim
Murat
lIr3ry
Ekli dosyayı görüntüle 11938

Aile

Arabanın camına kafasını dayamış, dışarıyı seyrediyordu. Ağzından çıkan nefesin camda oluşturduğu buğuyu elleri ile temizleyip kaldığı yerden devam ediyordu. Evler, şehirler, ağaçlar, araçlar arka arkaya geçiyor ve geride kalıyorlardı. Tarlalar, boş araziler ve dağlar da geride kalmıştı. Gözleri yolda ama zihni az önce terk ettiği memleketindeydi. Geride bıraktıkları, ailesi, arkadaşları ve dostları vardı. Şu ana kadar hiç ayrılmamıştı onlardan. Nasıl bir his olduğunu bilmiyordu. İçinde hafif bir burukluk vardı. Ama yeni kazandığı üniversite hayatının heyecanı sarmıştı. Bir an önce gidip başlamak ve yeni sulara doğru yelken açmak istiyordu.

Her fırsatta, annesine ve babasına sıkıldığından dem vuruyordu. Yorucu okul hayatı ve ertesinden dershane ve üniversite sınavlarına hazırlık yıpratmıştı onu. Dinlenebileceği, kimsenin ona karışmadığı ve kendisini özgür hissedeceği bir üniversite hayali kuruyordu. Açıktan söyleyemezse de, kardeşine aile ortamından sıkıldığını ve giderse bir seneye kadar eve geri dönmeyeceğini söylüyordu. Yirmi yıldır beraber yaşadığı ailesinden ve aile kurallarından uzaklaşmak istiyordu. Hep beraber yemek yemek, aynı sofranın başına oturmak, misafirliklere gidip gelmek ve buna benzer durumlar onu tatmin etmiyordu. Bu arada muavinin sesiyle uyandığında, hayallerin arasında uykuya daldığını hatırladı. Gitmek istediği, yeni bir başlangıç yapacağı şehre ve eğitim yuvasına varmıştı. “Hafiften gülümsedi ve bekle beni üniversite, ben geliyorum dedi.”

kaydını yaptırdıktan sonra kalacak bir yer aramaya başladı. Nihayet bir yurtta yeni arkadaşlarla kalmaya başlamıştı. İlişkiler henüz yeni tanışma faslı düzeyindeydi. İlk günleri, duyduğu heyecan ile güzel geçiyordu. Zaman ilerledikçe, annesinin yemeklerini, babasının akşam sohbetlerini ve kardeşlerinin sıcaklığını özlemeye başlamıştı. Telefonla konuşuyorlardı ama yüz yüze görüşmek gibi olmuyordu. Canının istediği yemekleri onun için pişirip hazırlayan annesi, yanında yürüyünce elini cebine atmasına izin vermeyen babası ve dert ortağı kardeşleri gözünde tütmeye başlamıştı. Hastalandığında, gözlerinin dolduğunu fark etti. “Şimdi evde olsaydım diye...” cümleler boğazına gelip gelip düğümleniyordu. Bir seneye kadar dönmeyeceğim dediği aile ortamını ne de çabuk özlemişti. Acaba bir haftalık ara tatilde eve gitsem, bana niye bu kadar çabuk geldin diye üstelerler mi diye düşündü. Kararını verdi ve bir haftalık tatili ailesinin yanında geçirmişti.

Kendi kendine şöyle dedi: “Yirmi yıldır sahip olduğum güzelliklerin farkına varmam için evden ayrılmam gerekiyormuş.” Ailenin sıcaklığı, uzaktan daha iyi fark ediliyormuş. Özgürlük, aile gibi güzel bir yuvaya sahip olmakmış. Senin için üzülen, sevinen ve dertlenen bir aile. Sahip olduklarımızın kıymetini bilmek dileğiyle...

İdris Kalay
27.10.2021

EfuL!m

FK Admine
𝓗𝓾̈𝔃𝓾̈𝓷 𝓟𝓻𝓮𝓷𝓼𝓮𝓼𝓲™️
İstanbul’un göbeğinde bir sahil kasabasındaki çiftlikte doğup büyümüştüm ve neredeyse yetişkin olana kadar hayalimde canlandırdığım apartmanların arasına hiç karışmamıştım. Rahmetli babacığım bizim üzerimize titrerdi İstanbul bizim çiftliğe gelirdi o kadar itina gösterirdi fakat ben metropol de apartmanda yaşamak isterdim.
Aradan vakit sel gibi aktı geçti ve ben hayalime kavuştum. İstanbul’un en kalabalık lokasyonu olan semtinde, bir ağaç dalına aç konumda ikamet ediyordum.
Uzun lafın kısası o çok arzu ettiğim hayalimin hayal kırıklığına ve özleme dönüşümü daha çiftlikten ayrılmamın senesi dolmadan nüksetmişti .
Dersimi almiştim olanın kıymetini uzaklaşmadan anlamamiştim.
Ailemmiş meğer orayı güzel kılan.
Arkadaşlar her nerede olursanız olun bulunduğunuz makam,mevki,lokasyon ne olursa olsun, oranın güzelliği içinde saklıdır taşıyamazsınız.
Güzel Çengelköy’üm’e ithafen se)))

Forumdan daha fazla yararlanmak için giriş yapın yada üye olun!

Forumdan daha fazla yararlanmak için giriş yapın veya kayıt olun!

Kayıt ol

Forumda bir hesap oluşturmak tamamen ücretsizdir.

Şimdi kayıt ol
Giriş yap

Eğer bir hesabınız var ise lütfen giriş yapın

Giriş yap

Tema düzenleyici

Tema özelletirmeleri

Grafik arka planlar

Granit arka planlar